Miért szükséges ma már a gyémánt lyukfúró csempéhez?
Azt, hogy melyik a leginkább megfelelő gyémánt lyukfúró csempéhez, mindig az adott körülmények döntik el. Azonban, ha körültekintően választunk, akkor biztosan nem lesz előttünk akadály, legyen szó bármilyen kihívásról. A hidegburkolás egy külön szakma, aminek megvannak a sajátos eszközei, amik rengeteget fejlődtek az idők során. Bár még egy viszonylag fiatal területről beszélhetünk, de egyre dinamikusabban növekszik, amivel fontos tartanunk a lépést. Ebben az evolúcióban a méltán népszerű és felsőkategóriás gyémánt lyukfúró típusok innovatív megoldást képviselnek, amikre bátran támaszkodhatunk. De pontosan miért is van ezekre szükség? Tudjuk meg!
Gyémánt lyukfúró csempéhez: ezért van rá szükség
A modern csempék, mint burkolóanyagok nem olyan régen kerültek a köztudatba. Persze mozaikokat és pattintott köveket már régóta használtak a felületek kialakítására, de a jelenlegi ragasztásos technológiát csak néhány évtizede kezdték el alkalmazni. Mielőtt még a csemperagasztók megjelentek volna, többnyire malterba történt a leginkább égetett kerámialapok ágyazása. Ez ma már nem így működik. A kerámiát is gyakran kiváltják a természetes anyagok, mint a gránit, a márvány és a bazalt, amik sokkal nagyobb keménységgel rendelkeznek. Ezen esetekben pedig már a gyémánt lyukfúró az, amivel dolgozni lehet, mert a hagyományos vídia (volfrám-karbid) ötvözetek már nem bírnak a kemény és vastag elemekkel.
Továbbá az igények is változtak. A nagyobb kivágásokat kör alakban ezelőtt csak 2 lap egyenkénti félköríves kiszabásával, majd összeillesztésével lehetett elvégezni, ami bár praktikus volt, de kevésbé dekoratív. Ezzel szemben az egy menetben történő lyukfúrás akár nagyobb átmérőben sokkal esztétikusabb megoldás. Így aztán mára nélkülözhetetlenné vált a megfelelő gyémánt lyukfúró csempéhez. De mikor melyik az ideális?
Így választható ki a tökéletes gyémánt lyukfúró
Alapvetően 2 nagy kategóriáról beszélhetünk. Az egyik a száraz, a másik a vizes körülmények között bevethető gyémánt lyukfúró. A száraz típusok bármikor megfelelnek vizes vágásra is, de fordított helyzetben ez már nem működik. Éppen ezért vizes körkivágóval, amilyen a TLS MAGNUM, csak akkor tudunk dolgozni, ha a lap még nem került fel- vagy leragasztásra. Amennyiben ez már megtörtént, akkor jöhetnek a szárazon bevethető alternatívák. Természetesen ezeknél is fontos a fokozott hűtés, mert az növeli a teljesítményüket és az élettartamukat egyaránt. Itt viszont a kínálat szélesebb.
Kifejezetten kemény anyagok agresszív fúrására a TLS MONSTER lézerhegesztett, turbószegmenssel is rendelkező gyémánt lyukfúró a leginkább ajánlott. Ezzel még a kemény gránit is megdolgozható egyszerűen. Az oldalvédelemnek hála nagyon pontos és tiszta vágást hagy maga után. Ezen kívül még ott vannak a TLS VIPER, a TLS COBRA és ezek PRO változatai, amik szintén egyedi képességekkel rendelkeznek. Az utóbbi pedig gyémánt lyukfúró készlet formájában is elérhető. Itt érkeztünk el a kiválasztás egy másik fontos részéhez, ami az átmérő.
Ideális döntés a gyémánt lyukfúró készlet beszerzése
Amikor már tudjuk, hogy pontosan mit akarunk kifúrni és hol, akkor következhet a méret kérdésköre. Legyen szó néhány mm-es átmérőről, ahol egy vezeték fér keresztül, vagy akár WC lefolyó készítéséről, mindez egy menetben végezhető. A gyémánt lyukfúró készlet legnagyobb előnye, hogy eltérő méreteket tartalmaz. A kínálatban elérhető többféle összeállítás. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 16, 24 darabos készletek közül választatunk. Ezek úgy lettek összeállítva, hogy mindegyik a lehető leggyakrabban használt gyémánt lyukfúró típusokat tartalmazza.
Ilyen módon egyszerre beszerezhetjük azokat, amikre csavarok és tiplik, konnektorok, kapcsolók, csaptelepek vagy éppen lefolyók helyének előkészítéséhez van szükségünk. Egy nagyobb felújítás esetén a gyémánt lyukfúró készlet az optimális befektetés. A mellé járó alumínium kofferben minden egyes darabnak megvan a maga helye, így a tárolás és szállítás egyszerűen megoldható. Nem kell külön összeválogatnunk a darabokat, amivel időt spórolhatunk meg. Most pedig lássuk, hogy pontosan milyen átmérőkre és hol lehet szükségünk!
Erre figyeljünk a vásárlásnál!
Egyik gyémánt lyukfúró készlet sem csak ugyanazokat az átmérőket tartalmazza, ezért mindig alaposan nézzük meg a leírást, hogy biztosan megfelelő döntést hozzunk! Attól függően, hogy fürdőben vagy konyhában akarunk felújítást végezni, jó tudnunk, hogy mikor, milyen méretekre van szükségünk. A kisebb csavarokhoz, felfogatókhoz, tiplikhez 5-12 mm, a menetes szárakhoz 15-16 mm, a vízvezetékek, fűtési elemek csöveihez pedig 20-50 mm átmérőjű lyukakat kell kialakítani. A 60 mm-nél kezdődnek a konnektorok, kapcsolók, e felett pedig a különféle lefolyók vagy olyan speciális szerelvények, mint a villanyóra, aminek legalább 150 mm átmérő nagyságú helyre van szüksége.
A gyémánt lyukfúró készlet igazán nagy szabadságot tud adni és jól kiválasztva biztosan közte lesz az, amivel eredményesen dolgozhatunk. Amikor pedig a szettből némelyik méretet gyakrabban használjuk, mint a többit, akkor azokat már egyenként is pótolhatjuk.